Şişeleme, dolum, ağır iş sanayi, cam işleme ve orman endüstrisinde kullanılan paslanmaz bant 40lı yıllardan beri USA’de üretilmeye başlamıştır.

70’lerin sonunda ise mühendislik plastiklerin gelişimi ile paslanmaz bakla bantlar yerlerini plastik bakla ve plastik  hasır bantlara bırakmışlardır.

Makine imalatçılarının   bilgi eksikliği nedeniyle ülkemizde paslanmaz bakla bant çokça tercih edilmektedir.

Hâlbuki  Alhan plastik bakla ve hasır bantlar teknik ve ticari olarak, daha eski teknolojiye ait olan paslanmaz bantlardan üstündür.

Paslanmaz bantlar metal olmasından dolayı çok ağırdır, Pastik bantlar ise  son derece hafiftir.

Paslanmaz bantlar ağır ve sürtünmeye dayanıklı olmadığı için çabuk aşınır,dolayısıyla  Bir müddet sonra baklası jilet gibi incelir.

Plastik bantlar ise hafif ve sürtünmeye dayanıklı olduğundan kolayca aşınmaz ve içinde bulunan kızağı yemez,daha az aşındırır.

Zira aşınma tek taraflı bir ilişki değildir. Paslanmaz bantlar çeşitli kimyasallara ve çözeltilere dayanımı da sınırlıdır.

Nihayetinde paslanır. Alhan Plastik bantlar ise çok farklı kimyasal ve çözeltilere karşı hidro-karbon yapısı sayesinde dayanıklıdır.

Paslanmaz baklalar çalışırken kopmadığı için , tehlike anında iletimin devam etmesi, tahrik grubunun olası zarar görmesini sebep olur ve zincirin kalıcı bir şekilde uzamasına yol açar.

Alhan Plastik bakla ve hasır bant ise doğası gereği belli bir emniyet katsayına bağlı olarak kopar,sistem en az hasarla durur. Bu da  sistemin sigortasıdır.

Bilinenin  aksine paslanmaz bakla banttın çekme mukavemeti plastik bakla ve hasır bantta göre düşüktür. Paslanmaz ürün sulanmış çelik malzemeler gibi kararlı olmadığından

çabuk aşınır. Plastik bakla ve hasır bant kararlı bir malzeme olduğunudan  çabuk aşınmaz.

Paslanmaz bant metal ağırlığından kaynaklı olarak hareket ederken yüksek enerji harcar,elektrik maliyetleri artar.

Alhan Plastik ürün ise çok hafif ve kaygandır,düşük kuvvetlerle sürekli tahrik sağlanır. Dolayısıyla tasarruf odaklı ve bakımcı dostu bir ürün grubudur.

Bu ürüne daha önce yorum yapılmamıştır.
Yorum Yap

Notice: Trying to access array offset on value of type null in /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/sistem/isle/isle.php on line 4743

Fatal error: Uncaught Error: Call to a member function getBankName() on null in /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/sistem/isle/isle.php:4743 Stack trace: #0 /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/yapi/main/sayfa/sayfa_uruntaksit.php(8): uruntaksit_getir() #1 /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/yapi/main/sayfa/urun_icerik.php(17): require_once('/var/www/vhosts...') #2 /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/yapi/main/sayfa/sayfa.php(117): require_once('/var/www/vhosts...') #3 /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/index.php(59): require_once('/var/www/vhosts...') #4 {main} thrown in /var/www/vhosts/uretimelemanlari.com/httpdocs/sistem/isle/isle.php on line 4743